برای محافظت و جلوگیری از نفوذ آب و سایر مواد دیگر، نیازمند لایه‌ای نظیر ایزوگام، بتن، سیمان و یا اجرای قیرگونی هستیم. شرکت ایزوگام گستر خدمات پیاده سازی موارد اشاره شده را برای شما فراهم می‌کند.

اجرای قیرگونی

اولین و قدیمی ترین شیوه عایق کاری بوده است که به دلیل ضخامت زیاد مناسب برای سرویس های بهداشتی می‎باشد. قیرگونی روشی از ایزولاسیون و عایق کاری است که در آن از قیر و گونی جهت عایق کاری استفاده می‎شود.

به طور کل قیرگونی را نوعی از ایزوگام می‌دانند چراکه اجرای تشکیل دهنده ی آن نیز در ایزوگام وجود دارد ولی ایزوگام از طریق پالایشگاهی تولید می‌گردد درصورتی که قیرگونی را در محل اجرا می‌کنند. در واقع قیر ماده‌ای چسبنده به رنگ سیاه مایل به قهوه‌ای است كه از هیدروكربن‌های آلی با تركیبات پیچیده شیمیایی ساخته شده است. نوعی از ایزولاسیون است كه در آن از قیرگونی (چتائی) جهت عایق كاری استفاده می‌شود. همچنین گونی منسوجی تاروپودی و ضخیم با بافت ساده از الیاف كنف چتایی می‌باشد. تارها، رشته نخ‌هایی هستند كه در جهت طول منسوج بكار رفته و به موازات حاشیه پارچه قرار گرفته و پودها، نخ‌های عمودی بر تارها هستند.

همانطور که از نام این فرایند مشخص است، در اجرای قیرگونی ابتدا یک لایه قیر در محل مربوطه ریخته شده و بعد از آن یک لایه گونی قرار می‌دهند و دوباره یک لایه قیر بر روی آن می‌کشند و این فرایند را ادامه می‌دهند.

09121408183

هم اکنون شرکتهای بسیاری وجود دارند که اقدام به نصب قیرگونی می نمایند. شرکت ایزوگام گستر نیز یکی از شرکتهای معتبر در زمینه عایقهای رطوبتی می باشد که در این میان به اجرا و نصب قیرگونی نیز فعالیت می کند.

اجرای قیرگونی و مراحل مورد نیاز

معمولاً پس از اجرای کلیه تاسیسات عبوری از کف‌ها و بام و شیب‌بندی و دورچینی بام، عملیات ایزولاسیون انجام می‌شود.

جهت اجرای قیرگونی باید سطح کار، کاملاً خشک باشد به همین دلیل باید از اجرای کار در شرایط بارندگی، اجتناب گردد. در قیرگونی پشت بام ابتدا باید شیب‌بندی پشت بام به یكی از روشهای درست انجام گرفته و شیب‌بندی كاملاً خشك شده باشد.

نکته ای که حائز اهمیت است قبل از اجرای قیرگونی سقف را باید با سیمان به طور کامل بپوشانید به طوری که سیمان ترک بر ندارد و قیرگونی به طور کامل به سطح مربوطه بچسبد و تمام درزها پوشانده شود. تعداد لایه‌های قیرگونی بستگی به نوع پوشش محافظ روی آن، شرایط جوی و … دارد.

نصاب های ایزوگام گستر به منظور جلوگیری از چین خوردگی ها و پارگی هایی که در طی قراردادن گونی به وجود میاید، از گونی درجه یک روی قیر استفاده می‌کنند تا به درستی بر روی قیر پهن شود و بعد از مخلوط کردن قیر نرم با قیر سفت آن را بر روی سطح گونی می‌پوشانند.

پس از پایان کار و آب‌گیری سطح قیرگونی شده جهت تست به مدت ۲۴ ساعت، هیچگونه نشتی دیده نشود. برای اجرا و نصب قیرگونی به صورت صحیح باید از افراد متخصص و مجرب در کار استفاده کرد. نیروهای متخصص و با تجربه در شرکت ایزوگام گستر به صورت کاملا اصولی کار خود را انجام می دهند و هیچ اشکالی در کار باقی نمی گذارند.

 

**به علت نوسانات بازار ، جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش با شماره   02177111655  تماس حاصل فرمائید**

 

کاربرد اجرای قیرگونی

از قیرگونی می‌توان برای عایق کاری كف سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه‌ها، پای ستون‌های فلزی به منظور جلوگیری از زنگ زدن آنها، روی كرسی‌چینی دیوارها و غیره استفاده کرد.

اجرای قیرگونی سبب کاهش آسیب پذیری سطح سازه در برابر عوامل زیادی نظیر آب، خوردگی و … می‌شود و همچنین باعث بهبود ظاهر سازه و عملکرد آن به منظور مقاومت بیشتر در برابر حرارت و در نتیجه آسیب های کمتر شده که همین امر هزینه های نگهداری و تعمیرات را کاهش داده و به صرفه تر می‌باشد.

بهتر است برای نصب و اجرای قیرگونی از نمایندگی معتبر همچون ایزوگام گستر از قیمت روز آگاهی لازم را کسب کنید و هزینه مقرون به صرفه برای اجرای قیرگونی پرداخت فرمایید. 

با توجه به نرخ ارز موجود و بالا و پایین رفتن آن، این محصولات از یک قیمت موثق برخوردار نیستند و دائم در تلاطم بازار موجود دستخوش تغییر می‌شوند. اما به طور کل قیمت اجرای قیرگونی بستگی به عوامل مختلفی دارد، از جمله مساحت سطح قیرگونی، وضعیت سطح و نوع قیر استفاده شده. همچنین، هزینه های دیگری مانند هزینه نقل و انتقال (جابه‌جایی)، هزینه نصب و سایر موارد نیز تأثیرگذار هستند. 

استاندارد قیرگونی

درجه استاندارد قیرگونی به عنوان یکی از انواع مصالح ساختمانی، D است. نوع دیگری از قیرگونی وجود دارد که در ساخت آن از کاغذهای تازه استفاده می‌شود و سپس آن را با آسفالت ترکیب می‌کنند. اکنون از الیافی با رشته‌های بلند برای ساخت قیرگونی استفاده می‌شود.

زیرا علاوه بر مرغوبیت بیشتر، وزن کمتری دارند و گاها از لحاظ مکانیکی از موادی که در گذشته از آن‌ها برای ساخت قیرگونی استفاده می‌شد، بسیار بهتر هستند.
برای درجه‌بندی این نوع محصولات از واحد دقیقه استفاده می‌شود! به این معنا که میزان دقایقی را که یک ماده شیمیایی مرطوب حساس زمان می‌برد تا تغییر رنگ دهد.

نمرات رایج ده، بیست، سی و شصت هستند. هر چه امتیاز بالاتر باشد، مقاومت در برابر رطوبت بیشتر می‌شود و در عین حال وزن آن‌ها سنگین‌تر می‌شود. یک ورق معمولی بیست دقیقه‌ای حدود ۳/۳ پوند در مربع وزن دارد، ورق سی دقیقه‌ای ۷۵/۳ پوند در مربع و یک ورق شصت دقیقه‌ای حدوداً ۶ پوند در مربع وزن دارد.
هر چه میزان استفاده از مواد در ساخت این محصول کمتر می‌شود، مقاومت آن‌ها در برابر رطوبت کمتر می‌شود، در صورتی که ورقه‌های سنگین‌تر مقاوم‌تر هستند.
برای مقایسه ایزوگام و قیرگونی می‌توان به میزان استفاده از آن‌ها در ساخت و ساز اشاره کرد. از قیرگونی کمتر از ایزوگام استفاده می‌شود، به ویژه در پوشش سقف‌ها برای جلوگیری از نفوذ رطوبت، اجرای ایزوگام توصیه می‌شود.

در برخی از ساختمان‌ها از قیرگونی و آسفالت، چوب و سایر انواع تخته‌کوبی برای کف‌پوش استفاده می‌شود. گاهی از ترکیب قیرگونی با ماسه استفاده می‌شود زیرا قیرگونی به تنهایی در برابر باد و خورشید مقاوم نیست.

مزایا و معایب 

از جمله مزایای قیرگونی می‌توان به اجرای راحت، نیاز به تخصص جهت اجرا، مصالح قابل دسترس، مناسب بودن برای فضاهای كوچك یا شكستگی‌های زیاد مانند حمام،‌ آشپزخانه و پای ستون‌ها، اشاره کرد.

از معایب عمده این روش می‌توان به پرمخاطره بودن آن هنگام كار با قیر داغ و آسیب‌پذیری زیاد سطح قیرگونی شده اشاره کرد. به همین علت توصیه می‌شود قیرگونی برای سطوحی انجام شود كه بلافاصله روی آن پوشش محافظ دیگری اجرا شود. مانند سرویس‌ها و آشپزخانه كه روی آن سرامیك می‌گردد. پوسیدگی ناحیه قیرگونی شده به مرور زمان (عمر مفید ۱۰ سال است) و پارگی در اثر نشست‌های احتمالی ساختمان از دیگر معایب آن است.

کیفیت کار شرکت ایزوگام گستر

شرکت ایزوگام گستر به علت استفاده از مواد اولیه با کیفیت و دارا بودن نیروهای مجرب کیفیت کار بسیار خوبی دارد. خدمات ارائه شده این شرکت به بهترین نحو انجام شده و رضایت کامل مشتری را به همراه دارد.

**جهت مشاهده نمونه کارهای ما اینجــــــا را کلیک کنید**