تفکیک قطعات انواع کارخانه آسفالت

تفکیک قطعات انواع کارخانه آسفالت :

۱ – الواتور یا بالابر ( الواتور مصالح )

۲ – نوار تغذیه مادر

۳ – درایر یا خشک کن

۴ – فیدر مصالح سرد

۵ – اویل هیتر

۶ – برج کارخانه آسفالت شامل : سرند – طبقه توزین –میکسر –سیلوی ذخیره آسفالت گرم

۷ –فلاکس قیر

۸ – الواتور فیلر

۹ – اگزوز فن

۱۰ – سیکلون

۱۱- بگ فیلتر

۱۲ – تابلو برق

برای اطلاع از قیمت ها اینجا کلیک کنید.

۱ –الواتور مصالح ( بالا برنده ) :

برای انتقال شن و ماسه داغ خروجی  از دستگاه درایر به برج سازنده کارخانه آسفالت از الواتور یا بالابر کاسه ای ( قاشقک ) با کاسه های فلزی و زنجیر  استفاده می شود. به اینصورت که قاشقکها توسط زنجیر به یک زنجیر بلند دوار وصل شده و از پایین الولتور مصالح داغ را به انتهای الواتور انتقال داده و داخل سرند کارخانه آسفالت می ریزد.

۲ نوار نقاله :

در انتهای فیدرمصالح سرد نوار نقاله تعبیه می گردد که مصالح توزین شده را به درایر(خشک کن)انتقال می دهد.

۳ درایر یا خشک کن :

یکی از قطعات مهم در شرکت سازنده کارخانه آسفالت درایر بوده که عمل داغ و خشک کردن مصالح ورودی از فیدر را انجام می دهد . درایر یک استوانه بزرگ است که از یک طرف مصالح سرد وارد شده و از طرف دیگر مشعل با درجه حرارت بالا ( حداقل یک میلیون کیلوکالری ) به داخل آن در حال وارد کردن حرارت می باشد .

تا زمان انتقال مصالح از ابتدای داریر تا انتهای درایر توسط مشعل حرارت به مصالح وارد می شود که باعث خشک و داغ شدن مصالح می گردد. برای اینکه به مصالح وارده به درایر حرارت بیشتری برخورد نماید داخل درایر قطعاتی اضافه می شود تا در مدت زمان انتقال مواد تا انتهای داریر تاخیر ایجاد نماید .

۴ فیدر مصالح سرد:

فیدر یا هاپر محلی است که شن و ماسه در آن به تفیکیک ذخیره شده و بصورت تدریجی و قابل کنترل و توزین ( هاپر ) توسط نوار نقاله به داخل درایر هدایت می گردد . معمولاً فیدر مصالح سرد کارخانه آسفالت دارای ۴ بین جهت نگهداری ۴ نوع مصالح می باشد .

برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *