کاربردهای قیرگونی

کاربردهای قیرگونی 

از قیرگونی می‌توان برای عایق کاری كف سرويس‌هاي بهداشتي و آشپزخانه‌ها، پاي ستون‌هاي فلزي به منظور جلوگيري از زنگ زدن آنها، روي كرسي‌چيني ديوارها و غیره استفاده کرد.

عایقکاری سرویس بهداشتی توسط قیرگونی و ایزوگام

سرویس های بهداشتی و محل هایی که در آن جا آب جمع می شوند نیاز به ایزوگام کاریدارند تا آب به کف زمین نفوذ نکرده و باعث ایجاد نم و رطوبت نگردد. عایق کاری کف سرویس بهداشتی به دو صورت انجام میگیرد.

عایق کاری هم می تواند توسط ایزوگام انجام شود و هم از قیر گونی برای عایق کاری در کف سرویس بهداشتی استفاده نمایند.

ایزوگام کاری سرویس بهداشتی باید توسط یک فرد متخصص در زمینه ی ایزوگام کاری انجام شود تا کف زمین دچار نم گرفتگی نشود. برای اینکار باید مراحل زیر را دنبال نمایید.

نکته ی مهم در هنگام ایزوگام کاری سرویس بهداشتی این است که قبل از نصب ایزوگام، سطح لوله ها را برای جلوگیری از آسیب دیدگی با گچ پوشش دهید تا با مشعل ایزوگام دچار آسیب نشوند

قیروگونی سرویس ها بهتر است در دو مرحله انجام شود.

مرحله اول دیوارها مرحله دوم کف :نظر باینکه معمولاً کاشی کاری دیوار سرویس ها را قبل از فرش کف انجام می دهند چناچه قیروگونی کف نیز همزمان با قیروگونی دیوارها انجام شود در موقع کاشی کاری و عبور و مرور کارگران از روی کف ناچاراً قیروگونی آسیب دیده و سوراخ می شود و در نتیجه موقع فرش کف دوباره باید این قیروگونی با دولایه قیر و یک لایه گونی تجدید شود.

برای جلوگیری از این دوباره کاری بهتر است ابتدا دیوارها را قیروگونی نموده و حداکثر این قیروگونی را تا ۱۰ سانتیمتر روی کف ادامه می دهیم و بعد از اجرای کاشی کاری دیوارها و بلافاصله قبل از فرش کف نسبت به قیروگونی کف اقدام نموده و فوراً فرش کف را شروع می نماییم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *