آسفالت سیل کت

آسفالت سیل کت

یکی از نمونه‌های آسفالت‌های حفاظتی، آسفالت سیل کت است که یک لایه قیر با یک لایه ماسه روی آن قرار می‌گیرد. آسفالت سیل کت از دسته آسفالت‌های سطحی است که بیشتر در به صورت دولایه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند.

آسفالت سیل کت دارای اجرای دو لایه سیل و کت هستند که هر دو این‌ها از یکدیگر مجزا می‌باشند که در بیشتر موارد نیز دیده شده است که لایه اول این نوع آسفالت‌ها ضخامت بیشتری دارند و تقریبا 60 درصد کل آن را پوشش می‌دهند این نوع لایه‌ها مصالح درشت‌تری نیز دارند و 40 درصد دیگر آن نیز ضخامت مصالح به اندازه نصف اندازه مصالح لایه اول می‌باشد.
چنانچه که کمبودها و نواقصی در هنگام اجرا و نصب لایه اول وجود داشته باشد.

با نصب لایه دوم می‌توان آن نواقص را پوشش داد. در ضمن چنانچه که سایشی بر اثر ترافیک بر روی لایه رویی ایجاد شود و باعث از بین رفتن و خراب شدن آن گردد، لایه زیرین وجود دارد که از آسیب‌های بعدی جلوگیری نماید.

کاربرد انواع آسفالت بسیار زیاد است، از مزیت‌های آسفالت‌های دولایه‌ای در مقایسه با آسفالت‌های تک لایه‌ای این است که در این نوع آسفالت‌ها سطح به صورت یکنواخت و یکدست ایجاد می‌شود بر همین اساس شما می‌توانید انتخاب بهتری برای روسازی‌ها و بازسازی‌های قدیمی و نامطلوب داشته باشید.

مدت زمان عمر مفید آسفالت سیل کت بستگی به نوع و میزان ترافیک و وضعیت هندسی جاده دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *