آسفالت میکروسرفیسینگ

آسفالت میکروسرفیسینگ

آسفالت میکروسرفیسینگ یا امولسیونی نازک که با بالا رفتن وسایل نقلیه همچنین وجود شرایط آب و هوایی مانند بارندگی و یخ زدگی‌ها موجب شده است از خرابی‌ها و آسیب‌هایی مانند شیارشدگی و کاهش مقاومت سایش و اصطکاکی شود.

از روش‌هایی که برای از بین بردن چنین مشکلاتی می‌توان اشاره کرد استفاده از مخلوط آسفالت میکروسرفیسینگ است که به دلیل قابلیت قیر امولسیونی پلیمری و مصالح صد در صد شکسته و باعث بالا رفتن میزان مقاومت برشی و مقاومت سایشی مخلوط آسفالتی می‌گردد.

میکروسرفیسینگ از جمله انواع آسفالت حفاظتی است که برای ترمیم و تعمیر خرابی‌ها و آسیب‌های ناشی از راه‌ها از سال 1980 در بیشتر کشور‌های دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با مخلوط شدن آسفالت سرد با میزان ضخامت کم این امکان وجود دارد که آن را یک نمونه کامل از آسفالت اسلاری سیل به نامیم.

وجود آسفالت امولسیونی نازک مخلوطی به دلیل اینکه تشکیل شده از مصالح سنگی با دانه بندی‌های توپر و قیر امولسیونی تعدیل شده پلیمری، قیر معدنی و آب و دیگر مواد افزودنی که به صورت ‌کاملاً صحیح تقسیم بندی شده است و با یکدیگر مخلوط شده.

این نوع عایق بندی دارا بودن قابلیت‌های گسترده و وسیعی می‌توان برای ترمیم خرابی‌ها و آسیب‌های روسازی از قبیل گودی جای چرخ‌ها، سائیدگی، ترک‌ها، قیرزدگی‌ها است.

با افزایش عمر مفید روسازی بسیار موثر و اثرگذار است. این نوع روسازی برای نخستین بار در آمریکا در سال 1980 ساخته و به کار گرفته شد.

از ویژگی‌های بسیار منحصر به فرد این نوع روسازی، در نواحی مرطوب به این منظور که در شرایط عادی به دلیل اینکه یک ساعت بعد از گسترش مخلوط بر روی سطح مورد نظر می‌توان ترافیک را از روی آن تغییر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *