ایزوگام اسیدی و نحوه‌ی تشخیص آن

مقدمه

برای اینکه بدانیم ایزوگام اسیدی چیست، نیاز به توضیح داریم. سقف خانه به عنوان یک محافظ از ابتدای دوره وجودی انسان اهمیت زیادی داشته و همیشه ارتباط مستقیمی با ارزش یک خانه دارد. وقتی در مورد سقف و سلامت آن صحبت می کنیم اولین چیزی که به ذهنمان می رسد مراقبت و عایق کاری آن است. عایق‌های رطوبتی یا ایزوگام‌ها انواع مختلفی دارند و با عناوین و کیفیت‌های متفاوت توسط تولیدکنندگان متفاوتی تولید می شوند. از همین رو شناخت کیفیت خوب و بد آن حائز اهمیت است که ما در این مقاله به آن پرداختیم.

سر تیترهای مقاله به شرح زیر است :

  • ایزوگام استاندارد
  • ایزوگام اسیدی

ایزوگام استاندارد

فقط با یک ایزوگام استاندارد و باکیفیت می توان از آسیب به خانه جلوگیری کرد، در مصرف انرژی صرفه جویی کرد و حتی آلودگی صوتی را کاهش داد. بالعکس، استفاده از ایزوگام‌های بی کیفیت، مشکلاتی زیادی از قبیل اتلاف هزینه، عدم محافظت از سقف در شرایط متفاوت آب و هوایی و حتی آسیب به افراد و محیط زیست ایجاد می کنند.

ایزوگام اسیدی

یکی از انواع این عایق های بی کیفیت و غیر استاندارد ایزوگام اسیدی است که متاسفانه به دلیل بهای تمام شده پایین آن در سالهای اخیر توسط برخی از تولید کنندگان سود جو تولید و تحت عنوان ایزوگام پلیمری بر پایه قیر فروخته می شود. این در حالی است که در این محصول (که نمی توان نام آن را عایق رطوبتی گذاشت) قیر بسیار کم و بعضا در حد صفر استفاده شده است.

تولید و فروش ایزوگام بی کیفیت و اسیدی نه تنها عواقب زیادی برای مشتری و خود تولیدکننده دارد، بلکه آسیب زیادی به محیطی که در آن زندگی می کنیم وارد می کند و در واقع خیانت به اعتماد مشتریان است. با وجود تمام این مشکلات، ایزوگام‌های اسیدی با قیمت پایین در بازار عرضه می شوند و بهتر است خریداران در زمان خرید دقت زیادی در انتخاب عایق سقف خود داشته باشند.

اگر شما هم برنامه دارید که خانه تان را عایقکاری کنید یا زمان آن رسیده که ایزوگام پشت بام را تعمیر کنید نگران نباشید. با ما همراه باشید تا با انواع ایزوگام آشنا شوید و مهمتر اینکه ایزوگام اسیدی را بشناسید و از خطرات استفاده از آن آگاه شوید.

ایزوگام اسیدی یا اسلج

در حال حاضر نوع سومی از کالا تحت عنوان عایق‌های رطوبتی در بازار عرضه می شوند که به دلیل کیفیت بسیار پایین و خطراتی که دارند در این دسته بندی قرار نگرفته اند. این عایق با عنوان ایزوگام اسیدی شناخته می‌شود و چند سالی است که میهمان ناخوانده صنعت عایق رطوبتی کشورمان شده است. در این کالا به جای قیر از ترکیب «اسلج» یا «لجن اسیدی» استفاده می‌شود. این ترکیب “قیر مانند” با قیر متفاوت است و هیچ کدام از خواص قیر را ندارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

شماره تماس

پیج اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *