ایزوگام اسیدی چیست؟

ایزوگام اسیدی مناسب

در این نوع عایق‌ها از ماده‌ای شبیه به قیر به نام لجن اسیدی یا اسلج (acid sludge) استفاده می‌شود. لجن اسیدی ماده‌ای خطرناک، سیاه، بدبو و قیرمانند است که از عمده‌ترین ضایعاتی است که پس از بازیابی «روغن موتور استفاده شده» برجای می ماند. انتقال این ماده به طبیعت باعث آلودگی هوا و همینطور آلودگی سطح آب‌ها می‌شود و آسیب زیادی به محیط زیست وارد می کند. اسلج ترکیب بسیار پیچیده‌ای دارد و شبیه به قیر است، با این تفاوت که فاقد ویژگی‌های مهم قیر مانند نفوذپذیری مناسب است که در ساخت عایق‌های رطوبتی اهمیت بسیار زیادی دارد.

ایزوگامی که با استفاده از این ماده تولید می‌شود کیفیت و عمر بسیار پایینی دارد. مهمترین ویژگی این ایزوگام این است که نسبت به دیگر عایق‌های با کیفیت بازار ارزان‌تر است، زیرا در تولید آن از ماده‌ای استفاده شده است که نسبت به قیر قیمت بسیار کمتری دارد. از دیگر ویژگی‌های این ایزوگام می توان به سبک‌تر بودن و همچنین بوی بد آن اشاره کرد. علاوه بر این، ایزوگام اسیدی یا اسلج، طول عمر بسیار کمتر و درجه نفوذ بسیار پایینی دارد و نداشتن خواص محافظتی در برابر اشعه‌های الکترومغناطیسی است.

دلایل تولید

با توجه به شرایط تورمی و افزایش قیمت مواد اولیه هزینه تولید عایق های رطوبتی در سالهای اخیر افزایش قابل توجهی داشته است. از طرفی کاهش قدرت خرید مصرف کنندگان و گرایش به کالای ارزان قیمت فضا را برای سو استفاده برخی افراد سودجو فراهم کرده است. از آنجاییکه قیر و ایزوگام محصولاتی سیاه رنگ و غیر قابل تشخیص برای افراد غیر متخصص می باشند فرصت برای این نوع منفعت طلبی ها فراهم می باشد.

معرفی ایزوگام‌های بی کیفیت و اسیدی

علیرغم اینکه استفاده از اسلج اسیدی به جای قیر در ایزوگام و همچنان سایر مواد اولیه بی کیفیت با هدف کاهش هزینه و افزایش سود توسط برخی تولید کنندگان انجام می شود ولی نارضایتی مشتریان از محصول بی کیفیت باعث می‌شود که این نوع کسب و کارها در طولانی مدت دچار ضررهای هنگفتی شده و اعتبار خود را در بازار از دست بدهند. پس مهم است هنگام عایق کاری به پیمانکار خود تاکید کنید از برندهای معتبر ایزوگام استفاده کند و از استفاده از برندهای متفرقه تولید شده توسط شرکت های نه چندان معتبر جدا پرهیز کند.

نکته مهم این است که به دلیل کیفیت و عمر پایین این کالا، معمولا توسط نصاب ها و پیمانکاران معتبر ایزوگام که قدرت تشخیص این کالا را دارند استفاده نمی شود، و این تنها یکی از دلایل استخدام نصاب حرفه ای ایزوگام جهت پروژه های عایق کاری است.

 

تشخیص ایزوگام اسیدی

حتما شما هم شنیده ایدکه مواردی بوده است که پس از گذشت زمانی از نصب، ایزوگام‌ها دچار فرسایش شده اند یا اینکه پارگی یا از بین رفتن قسمتی از عایق‌ها مشاهده شده است. این‌ها مواردی است که نشان می دهد ایزوگام استفاده شده در عایقکاری کیفیت پایینی داشته است. توجه داشته باشید که برای تولید ایزوگام با کیفیت باید مواد اولیه باکیفیتی هم مصرف شده باشد و تشخیص میزان کیفیت عایق‌های رطوبتی معمولا به عهده کارشناسان است. علاوه بر مشاوره با کارشناسان، می توان هنگام خرید با توجه به نکات مهم و ضروری، از خرید یک عایق رطوبتی با کیفیت مطمئن شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

شماره تماس

پیج اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *