ایزوگام خود چسب چیست؟

مقدمه

به چه اندازه با ایزوگام خود چسب آشنایی دارید؟ موارد مصرفی آن کدام اند؟ چرا در پس این تنوع بیشمار ایزوگام ها، ایزوگام خودچسب امروزه طرفداران بسیاری دارد؟ صنعت همیشه به سمتی حرکت می کند که بهترین ها را در ازای کمترین زمان ممکن مصرف و تولید کند. در بحث ایزوگام ها امروز می خواهیم شما رو با ایزوگام خود چسب که این ایزوگام به راحتی قابل نصب و استفاده است صحبت کنیم.

ایزوگام خود چسب چیست؟

ایزوگام خود چسب یک عایق رطوبتی از پیش ساخته است و مثل اکثر ایزوگام ها از قیر ساخته می شود. این نوع ایزوگام با داشتن قابلیت چسبناکی نیازی به شعله ندارد. با اینکه بسیار سبک است و قطر کمی دارد اما حالت کششی خوبی دارد که در دماهای زیر صفر و بالای صفر بسیار مثمر ثمر است. همچنین بسیار محکم و بادوام است.
ایزوگام خود چسب با نصب ساده و سریع، اثربخشی و ماندگاری بسیار خوبی داشته و در عایق کاری کلیه سطوح ساختمانی و… کاربرد دارد.

ایزوگام خود چسب

ایزوگام در نقش یک عایق رطوبتی می تواند از نفوذ حرارت و رطوبت، سرما ، آب و سایر مواد به داخل ساختمان جلوگیری کند از این رو امروزه جایگزین کردن ایزوگام به جای قیر و آسفالت از بهترین گزینه هایی است که بازدهی بیشتری دارند.
نسل جدید ایزوگام های تولید شده در کشور با نام ایزوگام های خود چسب شرایط استفاده و نصب ساده تری را نسبت به دیگر نمونه های ایزوگام خواهد داشت. از این رو از ایزوگام های سرد خود چسب دیگر به عنوان ایزوگام های با کیفیت و برتر در صنعت ایزوگام یاد می شود. همان گونه که از نام این ایزوگام مشخص است، نیازی به حرارت برای چسبندگی در مکان مورد نظر ندارد و به راحتی در مکان مورد نظر نصب می گردد. امروزه ایزوگام خود چسب نمونه ای پر طرفدار در صنعت ایزوگام به شمار می آید و طرفدار های بسیاری دارد.

نحوه استفاده بهینه از ایزوگام های خود چسب

برای نصب انواع ایزوگام نیاز به زیرسازی و مسطح کردن سطح زیرین آن است. اگر در زمان نصب ایزوگام سطح زیر آن با استفاده از یک لایه قیر پوشش داده شود، نتیجه کار بهتر خواهد بود، اما می‌توان بدون قیر نیز آن را نصب کرد. البته باید این کار به طرز صحیح انجام شود تا نتیجه مطلوب به دست آید.

  • برای نصب ایزوگام خود چسب باید سطح زیرین آن با استفاده از یک لایه از پلیمر ایزوگام پوشش داده شود. استفاده از این نوع از پلیمر به چسبندگی بیشتر ایزوگام کمک می‌کند و باعث می‌شود عایقکاری بهتری انجام شود.
  • این لایه پلیمر باید تمامی سطح زیرین ایزوگام را پوشش دهد و هر قدر این کار بهتر انجام شود، ایزوگام خود چسب قابلیت‌های عایق کاری بهتری خواهد داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

شماره تماس

پیج اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *