ترک‌ ها و چاله‌ ها را قبل از زمستان پر کنیم

پر کردن ترک‌ها و چاله‌ها قبل از شروع زمستان را می‌توان یک امر ضروری دانست که پشت گوش انداختن آن می‌تواند عواقب بدی برای روسازی به همراه داشته باشد، رها کردن ترک‌ها یا چاله‌ها برای فصل زمستان می تواند برای آسفالت شما مضر باشد و هزینه های آینده را افزایش دهد. برای یکپارچگی سطح آسفالت و کاهش هزینه‌های جاری بسیار مهم است که پیش از سرد شدن هوا در صورتی که آسفالت شما دچار خرابی‌ شده است به فکر تعمیر آن باشید.

 مشکلات عدم پر کردن ترک‌ها و چاله‌ها قبل از زمستان

یکی از دلایل ضروریت پر کردن ترک‌ها و چاله‌ها قبل از شروع زمستان این است که این ترک‌ها و چاله‌ها هرچند که کوچک و ناچیز به نظر برسند انبساط و انقباض دما می‌تواند باعث افزایش سطح آن‌ها شود و ترک‌های بیشمار بیشتری را به سطح آسفالت شما اضافه کند. در صورتی که به این مشکل گرفتار شوید باید هزینه‌های بسیار بیشتری جهت تعمیر آسفالت بپردازید و در صورتی که این ترک‌ها به اندازه‌ای عمیق شوند که به سطح‌های زیرین نفوذ کنند تعمیرات آن‌ها بسیار سخت و طولانی می‌شود.

بهترین راه‌حل این است که پیش از فصل سرما شروع به پر کردن این چاله‌ها با استفاده از آسفالت جدید کنید، یکی از دلایل دیگری که باید اینکار را پیش از زمستان انجام دهید این است که آسفالت گرم تنها در فصول گرم سال قابل استفاده است و اگر دمای هوا رو به سرما رفته باشد شما ناچار هستید برای تعمیر آسفالت خود از آسفالت سرد مخلوط استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: چرا باید ترک های آسفالت را قبل از زمستان پر کنیم

هوازدگی آب و هوا

به خاطر داشته باشید که حتی اگر این توصیه‌ها را رعایت کنید و پر کردن ترک‌ها و چاله‌ها قبل از شروع زمستان را انجام دهید، آسفالت شما به احتمال زیاد در فصل زمستان دچار فرسودگی و خرابی‌هایی می شود. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای جلوگیری از این اتفاق و کاهش احتمال خرابی آسفالت استفاده از لایه‌های محافظ آسفالت نظیر اسلاری سیل و میکروسرفیسینگ است. این لایه‌ها که نصب آن‌ها به راحتی و در زمانی کوتاه امکان‌پذیر است می‌توانند شما را از مشکلات زیادی که ممکن است در فصل سرما برای آسفالت شما به وجود بیایند در امان نگه دارند.

البته به وجود آمدن خرابی در طول زمستان رابطه مستقیمی با دمای هوا در این فصل و میزان بارندگی دارد و هرقدر که شما از سطح روسازی به خوبی مراقبت کنید فراموش نکنید که احتمال به وجود آمدن خرابی در این فصل همواره وجود دارد. بهترین کاری که در صورت به وجود آمدن خرابی در فصل زمستان می‌توانید انجام دهید این است که به سرعت و پیش از آنکه عوامل ذکر شده در این مقاله باعث افزایش خرابی روسازی شما شود اقدام به تعمیر آن‌ها با استفاده از آسفالت مخلوط سرد کنید. استفاده از این روش در صورتی که به صورت اصولی انجام گیرد و انجام آن را به افراد با تجربه و کاربلد بسپارید می‌تواند مقاومت آسفالت شما را تا حد زیادی افزایش دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

شماره تماس

پیج اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *