تعویض ایزوگام

ایزوگام هم مانند تمامی مواد دارای عمر مفیدی است که بسیار مهم است که شما بدانید چقدر از عمر ایزوگام شما سپری شده است و آن را در زمان مناسب و حتی فصل مناسب برای ایزوگام کاری تعویض کنید تا متحمل هزینه های اضافه نشوید. اگر ایزوگام شما خراب شود و آن را دیر تعویض کنید ساختمان به اصطلاح نم میدهد و باید خرابی ناشی از نم را نیز درست کنید و هزینه بیشتری روی دستتان می گذارد. از طرفی هم ممکن است ایزوگام اصلا نیاز به تعویض نداشته باشد که تعویض زود تر از موعد آن نیز میتواند خرج اضافی داشته باشد. ما در این مقاله در مورد تعویض ایزوگام کهنه مطالبی را به شما ارائه میدهیم که می تواند در میزان هزینه های شما تاثیر بسزایی داشته باشد.

نشانه های ایزوگامی که نیاز به ترمیم یا تعویض دارد چیست؟

در صورتی که زمان زیادی از نصب ایزوگام شما میگذرد حتی اگر علامتی در ایزوگام مبنی بر نیاز به تعویض و ترمیم نبود بهتر است که آن را ترمیم یا تعویض کنید. اما در صورتی که ایزوگام را تازه نصب کرده اید و با این وجود دیدید که ایزوگام نم داده یا در منزل لکه های زردی دیدید میتوان مطمئن بود که ایزوگام نیاز به ترمیم یا تعویض دارد. بهتر است هر سال ایزوگام منزل را مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز آن را در فصل مناسب ترمیم یا تعویض نمایید.

معایب و مزایای تعویض و ترمیم ایزوگام

شما در تعویض می توانید سقف را بازبینی کنید و در صورت وجود مشکلات و خرابی آن را تعمیر کنید همچنین چون به صورت کامل ایزوگام قبلی کنده می شود. می توانید بدون اضافه کردن بار اضافی روی پشت بام شیب را تصحیح کنید اما در کنار این مزایا معایبی مثل طولانی شدن زمان انجام کار و هزینه بیشتر نسبت به ترمیم را هم دارد.

به طور کلی روش ترمیم از تعویض بهتر است اما اگر ساختمان شما شرایط زیر را ندارد باید ایزوگام را تعویض کنید.

  • اگر سازه سقف شما سالم نیست باید ایزوگام را تعویض نمایید.
  • اگر سقف به صورت اصولی مهار نشده است ایزوگام باید تعویض گردد.
  • همچنین بسیار مهم است که عایق موجود مستحکم باشد و در مقابل رفت و آمد ها و ضربه های معمول مقاوم باشد و خشک باشد.
  • سطح باید صاف باشد. اگر برای صاف کردن آن نیاز به صرف هزینه زیاد باشد بهتر است ایزوگام را تعویض کنید.

جمع بندی

در آخر برای اینکه متوجه شوید کدام یک از روش های ترمیم یا تعویض بهتر است باید به مقدار خرابی موجود توجه کنید و با توجه به مزایا و معایب هرکدام یک روش را انتخاب کنید. البته پیشنهاد ما به شما مشورت با یک متخصص در زمینه نصب ایزوگام است تا با انتخاب روش مناسب هزینه اضافی نکنید. البته میتوان گفت معمولا در ایزوگام های که از نصب آنها زمان زیادی میگذرد بهترین روش تعویض ایزوگام است ولی اگر تازه ایزوگام کاری کرده اید و فقط قسمتی از آن به مشکل خورده می توان ایزوگام را ترمیم کرد و با استفاده از روش ترمیم در وقت و هزینه ها می توانید صرفه جویی کنید. اگر ایزوگام را تازه هم نصب کرده اید و خرابی ها (ترک خوردگی ها، تاول ها و …) در همه جا وجود داشت روش مناسب تعویض آن است.

برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

شماره تماس

پیج اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *