دستگاه خط تولید ایزوگام

دستگاه ها بر حسب خواست مشتری، قابل تغییر و سفارشی سازی است و بر همین اساس طول دستگاه از 30 تا 47 متر قابل افزایش است. کیفیت محصول تولیدی به طول بیشتر دستگاه ارتباط مستقیم دارد.

در دستگاه خط تولید ایزوگام از تکنیک های مختلفی استفاده شده است تا تأثیر اپراتور در کیفیت و کمیت محصول تولیدی به حداقل برسد. این دستگاه از دو بخش تشکیل می یابد؛

بخش عمل آوری مواد اولیه که شامل قیر و افزودنی های مجاز که بسته به شرکت های مختلف، فصل های سال و مناطقی که محصول در آن استفاده می شود، متفاوت است.

افزودنی هایی مانند پلی پروپیلن، پلی اتیلن و APP جهت ارتقای کیفیت قیر استفاده می شود. درصدهای استفاده شده از این مواد، نسبت به منطقه جغرافیایی گرم و سرد متفاوت است. همچنین برخی مواد معدنی مانند کربنات کلسیم و تالک جهت افزایش کیفیت محصول (ایزوگام)، به مواد افزوده می شود.

عرض دستگاه در عریض ترین نقطه 5/4 متر و ارتفاع آن از 4 متر تا 6 متر ساخته می شود. نواخت تولید ایزوگام در این خط، از 1600 متر تا 2400 متر در ساعت متغییر است که بستگی به میزان طول دستگاه دارد. مزیت بیشتر بودن طول دستگاه در خشکیدن و از دست دادن رطوبت محصول در طول خط است.

هر چه طول دستگاه بیشتر باشد، رطوبت محصول بیشتر از بین می رود که این به معنی افزایش کیفیت و افزایش سرعت تولید محصول است. پخت قیر و ترکیب مواد اولیه در میکسر، یک روز قبل از تولید در دما و شرایط خاص انجام شده و سپس وارد خط تولید می شود.

یک خط تولید ایزوگام از قسمت های مختلف تشکیل شده است. در ابتدای دستگاه، محلی برای تی شو و پلی استر و انبار پلی استر وجود دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *