راهنمای تشخیص ایزوگام مناسب

برای اینکه بدانیم ایزوگام اسیدی چیست، نیاز به توضیح داریم. سقف خانه به عنوان یک محافظ از ابتدای دوره وجودی انسان اهمیت زیادی داشته و همیشه ارتباط مستقیمی با ارزش یک خانه دارد. وقتی در مورد سقف و سلامت آن صحبت می کنیم اولین چیزی که به ذهنمان می رسد مراقبت و عایق کاری آن است. عایق‌های رطوبتی یا ایزوگام‌ها انواع مختلفی دارند و با عناوین و کیفیت‌های متفاوت توسط تولیدکنندگان متفاوتی تولید می شوند. از همین رو شناخت کیفیت خوب و بد آن حائز اهمیت است که ما در این مقاله به آن پرداختیم.

تشخیص ایزوگام اسیدی

حتما شما هم شنیده اید که مواردی بوده است که پس از گذشت زمانی از نصب، ایزوگام‌ها دچار فرسایش شده اند یا اینکه پارگی یا از بین رفتن قسمتی از عایق‌ها مشاهده شده است. این‌ها مواردی است که نشان می دهد ایزوگام استفاده شده در عایقکاری کیفیت پایینی داشته است. توجه داشته باشید که برای تولید ایزوگام با کیفیت باید مواد اولیه باکیفیتی هم مصرف شده باشد و تشخیص میزان کیفیت عایق‌های رطوبتی معمولا به عهده کارشناسان است. علاوه بر مشاوره با کارشناسان، می توان هنگام خرید با توجه به نکات مهم و ضروری، از خرید یک عایق رطوبتی با کیفیت مطمئن شد.

راهنمای خرید ایزوگام

با توجه به اینکه ایزوگام‌های از نوع اسیدی علاوه بر کیفیت بسیار پایین خطرات زیادی هم دارند بهتر است در زمان خرید به موارد زیر دقت زیادی داشته باشید:

  • سعی کنید از خرید عایق هایی که بوی نامطبوعی دارند خودداری کنید. بوی نامطبوع این نوع ایزوگام ها به دلیل وجود ماده «لجن اسیدی» است که بسیار بدبو است. بخار ساطع شده از این ماده سمی خطرناک می‌تواند باعث ابتلا به بیمارهای تنفسی و سرطان ریه شود.
  • ایزوگام را تا کنید. ایزوگام مرغوب نمیشکند، ترک بر نمیدارد و فویل آن جدا نمیشود بلکه مانند پلاستیک نرم و انعطاف پذیر است.
  • بر روی لایه بیرون یا همان پوسته خارجی دست بکشید اگر مواد سیاه ناشی از قیر و پلیمر به دست شما نچسبد به معنای اینست که ایزوگام دارای مرغوبیت وکیفیت بالاست.
  • توجه داشته باشید که هر یک از رول‌های ایزوگام باید وزن و ضخامت استانداردی داشته باشند. وزن یک رول ایزوگام نباید کمتر از 37 کیلوگرم باشد.
  • بهتر است از برندهای معتبری و استانداردی که امکان مشاوره به مشتریان خود می دهند خرید کنید و گزینه‌هایی مانند مدت زمان ماندگاری، مقاومت و میزان انعطاف در گرما و سرما ایزوگام را بررسی نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

شماره تماس

پیج اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *