روش اجرای قیرگونی

روش اجرای قیرگونی

در صورتیکه می‌خواهید از قیرگونی برای عایق بندی استفاده کنید، باید در ابتدا حتما توان تحمل ساختمان را بررسی کنید که آیا می‌تواند وزن مصالح قیرگونی را تحمل کند یا خیر. مراحل چگونگی قیرگونی و روش صحیح انجام قیرگونی به شرح زیر است:

در وهله اول سقف ساختمان حتما قبل از اجرای قیرگونی باید کاملا با سیمان پوشانده شود. این سیمان باید فاقد ترک و کاملا یکدست بوده و قیرگونی به طور کامل به سطح آن بچسبد و تمام درزها پوشانده شود .

سپس باید قیر را با دمای حداکثر ۱۸۰ بر روی سیمان ریخت به گونه‌ای که تمام قسمت‌های سیمان شده به طور کامل پوشانده شود تا از نفوذ آب و مواد دیگر در ان کاملا جلوگیری شود.

در مرحله بعد با یک گونی درجه ۱ روی قیر را بپوشانید. در حین این کار مراقب باشید که گونی در هنگام پهن شدن دچاره پارگی و در رفتگی نشود  همچنین دقت کنید که تمام چین خوردگی‌های گونی صاف شود.

سپس با مخلوط کردن قیر نرم با قیر سفت یک لایه جدید قیر بر روی گونی بکشید. مراقب باشید که در این مرحله گونی پاره نشود و همچنین قیر بر روی تمام سطح ریخته شود و جایی خالی نماند.

در مرحله بعد برای اینکه تمام راه نفوذ آب بسته شود، مراحل قیرگونی را به صورت معکوس انجام دهید.

در مرحله آخر دوباره بر روی گونی یک لایه قیر بکشید. تمامی موارد مراحل قبلی مثل یکدست بودن و عدم پارگی گونی در این مرحله نیز باید رعایت شوند.

در آخر حتما قیرگونی انجام شده را بلافاصله پس از اتمام کار و سپس بعد از ۲۴ ساعت امتحان کنید تا کاملا از عدم نفوذ آب در آن مطمئن شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *