عایق رطوبتی قیرگونی دیوار

عایق رطوبتی قیرگونی دیوار

عایق رطوبتی قیرگونی دیوار دور لوله ها بر پایه قیر و رزین های امولسیونی است ﻛﻪ داراي چسبندگی بسیار  عالی بوده و پس از خشک شدن تبدیل به لایه ای سفت و سیاه رنگ می شود. این محصول محافظ شامل قیر، رزین های امولسیونی و پودر های خاص معدنی است.

پس از ایجاد پوشش و خشک شدن کامل، لایه ایجاد شده  هم ازخواص آببندی و محافظتی قیر و هم از خواص رزین های امولسیونی، برخوردار خواهد بود. به دلیل وجود ترکیبات مناسب در این ماده قیری، در موقع اجرا بسیار نرم و قابل اجرا است.

عایق رطوبتی یکی از مواد و محصولات آب بندی می باشد. ماستیک ها انواع مختلفی دارند.از جمله انواع ماستیک ها موضوع آب بندی می توان به ماستیک های قیر گرم اجرا ، ماستیک قیری سرد اجرا ، ماستیک پلی یورتان و اپوکسی ، ماستیک سیلکون، ماستیک اکرولیکی ، ماستیک پلی سولفید و … می باشد. ماستیک ها  بسته به نوع خود دارای کاربردها مختلفی می باشند.

برخی از ماستیک ها ویژه آب بندی کانال های آب و فاضلاب می باشند. برخی دیگر از ماستیک ها ویژه آب بندی مخازن آب و فاضلاب می باشند یا کف سازی ها و برخی دیگر ویژه آب بندی کانالهای آبیاری می باشند. برخی دیگری از ماستیک دارای خواصی مانند مقاومت در برابر مواد نفتی و بعضی دیگر برای  ترمیم ترکهای آسفالت کاربرد دارند . نوعی دیگری از ماستیک جهت آب بندی دور پنجره ها و  لوله یا مصارف سبک به کار برده می شود.

انواع پوشش آببندی قیرگونی

این عایق  رطوبتی قیرگونی دیوار یکی از متداولترین عایق مصرفی در ایران می باشد به این علت که در اکثر شهرهای کشور مواد اولیه این عایقکاری به وفور یافت می شود .مواد مورد نیاز در این عایق گونی و قیر می باشد ، که گونی مورد نیاز از کشورهای خارجی وارد می شود ودر سه اندازه مختلف به نامهای ، گونی درجه یک ، درجه دو ، درجه سه در بازار یافت می شود .طبق آئین نامه مقررات ملی ایران مشخصات گونی ایده آل عبارتند از : گونی باید نو ، ریز بافت ، کاملاً سالم و بدون آلودگی و چروک باشد و وزن آن در هر متر مربع حدود ۳۸۰ گرم باشد .

 موارد استفاده عایق رطوبتی قیر مانند

۱٫مناسب برای انواع درزبندی ها اعم از افقی ، عمودی و شیب دار

۲٫درزبندی انواع سازه های آبی مانند: تونل ها و راه آب ها و…

۳٫درزبندی انوع لوله های بتنی

۴٫درزبندی  درزهای کف سازی های بتنی

 روش مصرف و نگهداری عایق  قیرگونی

ابتدا باید درزهای مورد نظر را از هر نوع آلودگی ، گرد و غبار و چربی تمیز نمود.برای اجرا از کاردک ، ماله یا دست استفاده کرده و محل مورد نظر را پر نمود.به دور از نور مستقیم خورشید و در جای خشک و خنک نگهداری شود.ز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *