عایق سفید یا ایزوگام سفید

عایق سفید یا ایزوگام سفید

در گذشته عملیات عایق نمودن بام خانه ها و کف وجداره های مربوط به حمام و سرویس های بهداشتی را با استفاده از ایزوگام یا قیر انجام می دادند. اما امروزه پیشرفت علم در تمامی زمینه ها جایگزین ها و روش های بهتر و آسانتری را به دنبال داشته است.

عایق سفید White waterproofing لایه ای آب بند و پوششی محافظت کننده از سطوح دربرابر نفوذ آب و رطوبت به داخل سازه ها و ساختمان ها است که اساس و پایه این محصولات، بسپارها( مواد پلیمری) و اکریلیک ها هستند.

این مواد بر مبنای اصول و استانداردهای حفاظت از محیط زیست تولید شده اند. این ترکیبات مزیت ها و توانمندی های زیادی دارند. علاوه بر نقاط قوت عایق سفید زمانیکه به معضلات و دردسرهای قیرگونی و ایزوگام بیندیشیم به درک بهتری برای استفاده از این محصول خواهیم رسید.

در بیشتر کشورهای توسعه یافته و مدرن جهان معضلات و دردسرهای ایزوگام از قبیل درجه انعطاف پذیری کم، توان مقاومتی بسیار پائین در برابرآب، تغییرات دمایی و همچنین ایجاد درز و ترک، نرم و شل شدن در برابر حرارت و گرما، دوام و پایداری کم و همچنین پروسه زمان بر وپر دردسر آن  باعث شده است که عایق سفید به انتخاب اول آنها برای پشت بام ها تبدیل گردد.

به عنوان مثال در کشور آلمان در ساخت و طراحی  فضاهای سبز روی پشت بام از ایزوگام سفید استفاده می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *