فرایند تولید ایزوگام

فرایند تولید ایزوگام

 

بسته به نوع محصول (تک لایه یا دو لایه) تیشو و پلی آستر وارد تشت قیر می‌گردند.

سپس با مواد پلیمری و قیر آغشته می‌گردد. همچنین ضخامت لایه توسط مجرای خروجی تعبیه شده در بالای تشت قیر تنظیم میگردد.

سپس ورق آلومینیم به لایه آغشته به مواد، چسبیده و وارد حوض آب می‌گردد. لایه پس از طی حوض آب و عبور از بین غلطک‌ها سرد میگردد.

در مرحله بعد پلاستیک پشت لایه به آن اضافه می‌گردد و لایه ایزوگام وارد آسانسور ذخیره‌سازی میگردد. آسانسور باعث ذخیره‌سازی موقت لایه ایزوگام در دستگاه، و جلوگیری از توقف تولید می‌شود. همچنین فن‌های خشک‌کننده، عملیات خشک کردن ایزوگام را انجام می‌دهند.

در پایان ایزوگام وارد رول کن می‌گردد و به طول ۱۰ متر حول میله‌ای مخروطی شکل، رول (اصطلاحاً توپ) میگردد. بعد از رول شدن، لایه بریده و توسط پرتاپ‌کننده به بیرون پرتاپ می‌گردد.

ایزوگامهای موجود در بازار توسط شرکتهای مختلف تولید کننده ایزوگام تولید می شود که هر یک ویژگی های خود را دارند. برخی از این ایزوگام ها نامرغوب و غیراستاندارد بوده و از کیفیت کافی برخوردار نیستند که پس از مدتی کارایی خود را از دست می دهند و در مقابل رطوبت مقاومت نمی کنند. برخی از ایزوگامهای تولید شده نیز دارای استاندارد هستند و از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار هستند. برخی از این ایزوگام ها عبارتند از ایزوگام شرق، ایزوگام بام گام عایق، ایزوگام دلیجان، ایزوگام شرق مشهد، ایزوگام بام گستر، ایزوگام سینا بام، ایزوگام گل پوشش، ایزوگام آذرگام تبریز، ایزوگام سراپوش دلیجان، ایزوگام سامان دلیجان که از شهرت زیادی در بازار ایزوگام و عایق های رطوبتی برخوردارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *