قیمت آسفالت گرم و سرد

قیمت آسفالت گرم و سرد

انواع مختلف بازیافت گرم و سرد آسفالت های قدیمی جاده ها :

بازیافت سرد آسفالت شامل کندن ،شخم زدن ،تراشیدن و خرد کردن مصالح آسفالتی با قشر اساس و زیر اساس موجود انجام می شود.

این مصالح بعد فرآوری مجدد در محل پروژه و در سطح راه و در دمای محیط و بدون حرارت ،بازیافت شده و نهایتا محصولی تولید می شود که عملکرد سازه ای دارد و در سطح راه پخش و متراکم می شود.

خرید و اجرای انواع آسفالت گرم و سرد در سراسر ایران :

در استفاده از آسفالت‌ ها باید دانست که کدام یک از نوع آسفالت مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این که کدام یک از این آسفالت‌ها برای چه جاده‌هایی و شرایط آب و هوایی می‌توانند مناسب باشند و می‌ توان از آن‌ها استفاده کرد.

یکی از این آسفالت ‌ها که می‌توان از آن‌ها نام برد استفاده از آسفالت گرم است. آسفالت دارای حالتی می باشد که رطوبت ناپذیر است. این ماده اولین بار توسط بابلیان شناخته شد.

اجرای آسفالت سرد جهت ترمیم و نگهداری راه ها و خیابان ها :

آسفالت‌ سرد از مخلوط کردن  مصالح سنگی با قیر (قیر محلول، امولسیون) بدست می آید که این اختلاط قیر و مصالح در درجه حرارت محیط انجام می گیرد و در همین دما پخش و متراکم می‌شود.

سنگدانه‌ها در زمان اختلاط با قیرآبه می‌تواند مرطوب باشد ولی با قیرهای محلول، در دمای محیط و یا تحت اثر حرارت باید خشک شده باشد. مخلوط‌های آسفالت سرد که با قیرهای محلول غلیظ مانند MC-3000 یا SC-3000 تهیه می‌شود، عملاً مانند آسفالت گرم باید در درجه حرارت ۹۵ درجه سانتیگراد یا بیشتر با قیر مخلوط شده و در محدوده همین دما، پخش و متراکم شود.

آسفالت سرد را می‌توان در مسافت‌های زیاد حمل و سپس پخش کرد و یا آن را در کارگاه انبار نمود و بعداً مورد استفاده قرار داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام!