مشخصه های ایزوگام مرغوب

مشخصه های ایزوگام مرغوب

تقریبا میتوان گفت اولین جایی که در منازل و ساختمان ها مورد آسیب و فرسایش قرار میگیرد سقف آنهاست و بهترین راه برای مقابله با این فرسایش استفاده از ایزوگام های با کیفیت بالا و همچنین مرغوب است اما مشخصات یک ایزوگام مرغوب چیست؟!

 

اولین مشخصه یک ایزوگام مناسب داشتن پلیمر و قیر مرغوب

اولین مشخصه یک ایزوگام مناسب داشتن پلیمر و قیر مرغوب بر روی پوسته خارجی ایزوگام میباشد که سبب میشود تا ایزوگام در مقابل حرارت نور خورشید بوی ناخوشایندی از خود ساتع نکند و همچنین اولین لایه ایزوگام که امر عایق بودن را به عهده دارد همین لایه ایزوگام است.

شما برای اینکه متوجه شوید در حال تهیه ایزوگامی مناسب از این نظر هستید کافیست هنگام خرید دست خود را بر روی لایه خارجی ایزوگام بکشید و اگر مواد سیاه رنگ ایزوگام به دست شما منتقل نشود نشان دهنده کیفیت بالای ایزوگام خواهد بود.

ایزوگام نباید در دمای منفی نیز حالتی شکننده پیدا کند

ایزوگام نباید در دمای منفی نیز حالتی شکننده پیدا کند پس تکه ای از ایزوگام را داخل فریزر قرار دهید و سپس دوباره آن را چند بار خم و راست کنید، ایزوگام نباید دچار ترک و یا شکستگی شود.

ایزوگام استفاده شده بر روی بام اگر به صورت حرفه ای و باکیفیت انجام پذیرفته باشد تا مدت زمان زیادی در حدود 15 سال عایقی خوب و مناسب برای محافظت و نگهداری از سقف ساختمان شما خواهد بود.

لایه عایق ایزوگام را به پشت تا کنید

برای اینکه متوجه مرغوبیت ویـا نامرغوب بودن لایه عایق ایزوگام شوید این اسـت که آن را به پشت تا کنید و این کار را چند بار انجام دهید، اگر مواد پلیمری استفاده شده در ایزوگام دارای کیفیتی مطلوب باشد این لایه ایزوگام نباید دچار شکستگی و ترکی شود.

لایه ای از ایزوگام را با هرقدرتی میتوانید بکشید

راه دیگری که برای شمـا کیفیت ایزوگام را مشخص میسازد این است که لایه ای از ایزوگام را با هرقدرتی میتوانید بکشید و ایزوگام نباید در برابر کششاره شود ویـا آسیبی ببیند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *