نکات قبل از خرید ایزوگام

میزان رطوبت:

همانطور که میدانید و بارها گفته شده است رطوبت زیاد باعث از بین رفتن ایزوگام میشود چرا که وقتی ایزوگام در جایی با رطوبت نصب گردد و دمای هوا بالا باشد رطوبتی که زیر ایزوگام وجود دارد تبخیر میشود و هوا به قسمت های زیرین ایزوگام نفوذ میکند و به مرور زمان ایزوگام چسبندگی و کارایی  خود را از دست میدهد.

و از مکان مورد نظر جدا میشود پس حتماً به رطوبتی که در فضای ایزوگام شده است توجه نمایید.

نصب ایزوگام مجدد:

اگر شما قبلاً سقف یا مکانی را ایزوگام کرده اید و مجدداً قصد ایزوگام را دارید حتماً به این نکته توجه کنید اگر سنگینی اضافی به سقف نمی آورد انجام دهید در غیر اینصورت ایزوگام قبلی را بکنید و ایزوگام جدید را نصب کنید.

استاندارد مورد تایید سازمان ملی استاندارد :

یکی از مهم ترین نکاتی که قبل از خرید ایزوگام باید بدانید این است که آیا ایزوگام مورد تایید سازمان هست یا خیر؟

درجه کیفی که سازمان گفته است را رعایت کرده یا خیر؟

و خیلی از عواملی  که باعث مرغوبیت ایزوگام میشود پس حتماً قبل از خرید به علامت استاندارد حک شده بروی ایزوگام توجه نمایید چرا که اگر کیفیت ایزوگام پایین باشد و مورد تایید سازمان نباشد به کمترین زمان ممکن دچار آسیب میشود و مجدد باید ایزوگام را تعویض کنید.

امکانات لازم ساختمان و مکان مورد نظر برای ایزوگام :

بدین معناست که حالا که فصلها و دمای هوا مورد بررسی قرار دادیم قطعاً آن مکانی که مد نظرتان هست حتماً اصولی را باید رعایت کرده باشد تا ایزوگام در ساختمان مورد نظر به خوبی عمل کند که این ویژگی ها عبارتند از:

  • نا همواریها روی سطوح مختلفی که قرار است ایزوگام صورت بگیرد وجود نداشته باشد
  • مکان مورد نظر یا سقف باید خشک و بدون نم باشد
  • اگر مکان شما پشت بام است وسایلی همچون کابل و یا تجهیزات کولر گازی و یا وسایل دیگری که در پشت بام وجود دارد نباید بروی پشت بام بماند تا سرعت فعالیت نصاب را نکاهد.
  • ساختمان مورد نظر ساخته شده باشد و تکمیل شده باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *