نگهداری از آسفالت در زمستان

 آب بندی روسازی آسفالت

منظور از آب بندی این است که روسازی آسفالت به گونه‌ای باشد که آب از آن عبور نکند. اینکار باعث حفط آسفالت در برابر خرابی‌های باران‌ها و رطوبت‌های موجود در فصل سرما می‌شود. این عمل با استفاده از روکش‌هایی استفاده می‌شود که معمولا باید هر سه تا پنج سال یکبار انجام شود تا آسفالت بتواند یک خاصیت ضد آب پیدا کرده و آب به زیر آن نفوذ نکند. برای اینکار از لایه‌های محافظتی نازک از جنس آسفالت استفاده می‌شود که به صورت یک لایه نازک، برروی روسازی آسفالت مورد استفاده قرار می‌گیرند. نگهداری از آسفالت در زمستان امر مهمی است که باید به آن توجه کرد.

همانطور که در بالاتر نیز به آن اشاره کردیم این روکش باید در آب و هوای گرم و خشک انجام شود، از آن‌جایی که اجرای این روکش به زمان زیادی نیاز ندارد و کمتر از یک روز کاری برای اجرای آن در ابعاد خانگی کافی است پیشنهاد می‌کنیم تا فرصت دارید آسفالت خود را چک کنید و اگر هرگونه اثری از ترک یا سائیدگی زیاد در آن مشاهده می‌کنید برروی آن از روکش‌های محافظتی مانند اسلاری سیل استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: ترک‌ ها و چاله‌ ها را قبل از زمستان پر کنیم

 مواظب ترک‌ها باشید

وجود ترک‌هایی هرچند کوچک برروی سطح آسفالت می‌تواند باعث نفوذ آب به درون آسفالت شده و خرابی‌های بزرگی را در نهایت ایجاد کنند. نفوذ آب به درون آسفالت باعث به وجود آمدن ترک‌ها و شکاف‌های بزرگتری می‌شود، به طوری که پس از مدتی مجبور شوید آسفالت قدیمی خود را کنده و مسیر را دوباره آسفالت کنید. اینکار همانطور که می‌دانید هزینه‌های زیادی دارد.

اما خوشبختانه برای حفاظت از آسفالت در فصل سرما و پر کردن ترک‌های ریز آسفالت مواد پرکننده‌ای وجود دارند که با قیمتی بسیار مناسب در فروشگاه‌های مربوط به ابزار راه‌سازی و آسفالت به فروش می‌رسند، استفاده از این مواد بسیار آسان است و هرکسی به‌تنهایی می‌تواند از آن استفاده کند. تنها کافی است که مواد داخل محصول را درون ترک‌ها بریزید و آن‌ها را با آن پر کنید. همین کار ساده و بسیار مقرون به صرفه باعث حفظ کامل آسفالت شما در فصل سرما می‌گردد.

توجه داشته باشید که چاله ها نیز مشکلی مشابه ایجاد می کنند. اگر آب چاله ای را پر کند، پس از مدتی در اثر انبساط می‌تواند باعث بزرگتر شدن چاله شود. یک چاله کوچک در تابستان در ماه های زمستان رشد می کند و باعث خرابی می‌شود. پس توجه داشته باشید در صورتی که در آسفالت شما چاله‌ای به وجود آمده به فکر ترمیم آن باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

شماره تماس

پیج اینستاگرام

 به تجمع آب روی آسفالت خود توجه کنید

در انجام آسفالت سطح آسفالت شده دارای یک قوس می‌باشد که باعث می‌شود آب موجود برروی سطح تخلیه شود. اما اگر زمانی مشاهده کنید که آب برروی آسفالت جمع شده باید حواستان را حسابی جمع کنید. تجمیع آب برروی آسفالت نشان‌دهنده آن است که در لایه بالایی آسفالت ناهمواری‌هایی وجود دارد. این ناهمواری‌ها زمانی جدی‌تر می‌شوند که می‌توانند نشان‌دهنده وجود مشکلاتی مهمتر در لایه‌های زیرین باشند.

اگر با مشاهده این مشکل به بررسی برای حفاظت از آسفالت در فصل سرما نپردازید و آن را به حال خود رها کنید ممکن است به سرعت شاهد به‌وجود آمدن یک چاله برروی سطح آسفالت خود شوید. تصحیح مشکل در زمان جمع شدن آن گاهی می‌تواند بسیار راحت باشد و با یک وصله کوچک از جنس آسفالت حل شود اما اگر به این مشکل رسیدگی نشود ممکن است آب جمع شده به آرامی به داخل آسفالت نفوذ کند و مشکلات شدیدی را برایتان به وجود آورد. همچنین این جمع شدن آب به معنای برخورد با آب‌های یخ زده در فصل زمستان است که مشکلات زیادی برایتان ایجاد می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *