چرا باید ترک های آسفالت را قبل از زمستان پر کنیم

 چاله‌ها یخ می زنند و به یک خطر برای رانندگان تبدیل می شوند

بیشتر شدن خرابی سطح تنها دلیل برای پر کردن ترک‌ها و چاله‌ها قبل از شروع زمستان نیست و مشکلات بزرگتری نیز وجود دارند که در صورت عدم تعمیر آسفالت در فصل گرما می‌توانند برایتان ایجاد شوند. یکی از این مشکلات این است که ترک‌های مسیر و چاله‌ها پس از هرباران پر از آب می‌شوند و در دمای پایین شب می‌توانند یخ بزنند. این یخ‌ها همانطور که می‌دانید سطح روسازی را بسیار سر می‌کنند و می‌توانند خطرات بسیار زیادی برای خودروها و مخصوصا موتورسیکلت سواران ایجاد کنند.

البته این مشکلات تنها برای رانندگان نیست و افراد پیاده هم از این مشکل در امان نخواهند ماند. این یخ زدگی از آن جهت بسیار خطرناک است که افراد از وجود آن باخبر نیستند، برای مثال زمانی که برروی زمین برف می‌نشیند افراد با علم به امکان یخ بستن راه‌ها اقداماتی نظیر استفاده از زنجیر چرخ را برای رانندگی ایمن لحاظ می‌کنند اما درباره یخ‌زدگی‌هایی که به دلیل مشکلات آسفالت به وجود آمده است هیچ راهی برای پیشگیری از سر خوردن وجود ندارد.

همچنین یخ زدن ترک‌ها و چاله‌های سطح آسفالت یک مشکل دیگر هم به وجود می‌آورد، زمانی که آب سطح این چاله‌ها و ترک‌ها را به طور کامل فرا گرفت و شروع به یخ زدن کرد حجم آن بیشتر خواهد شد و این افزایش حجم باعث افزایش سطح این چاله‌ها و ترک‌ها خواهد شد که همانطور که در بندهای قبلی به آن اشاره کردیم می‌تواند باعث خرابی‌های زیادی در لایه‌های آسفالت شما گردد.

در همین زمینه بیشتر بخوانید: ترک‌ ها و چاله‌ ها را قبل از زمستان پر کنیم

 عدم برف‌ روبی صحیح

همانطور که می‌دانید وجود برف شدید باعث مختل شدن حمل و نقل می‌شود. معمولا در کوچه‌های شهری عملیات برفروبی توسط شن و ماسه و توسط افراد صورت می‌گیرد اما در مسیرهای اصلی روند کار کمی متفاوت است. در جاده‌ها و مسیرهایی که در آن‌ها برف شدید نشسته باشد و نیاز به باز شدن مجدد جاده وجود داشته باشد دیگر نمی‌توان از روش‌های قبلی استفاده گرفت. در این زمان برای از بین بردن برف از ماشین‌هایی مخصوص استفاده می‌شود که به آن‌ها اصطلاحا برف روب می‌گویند.

روند کار این ماشین‌ها به این صورت است که این ماشین‌ها با استفاده از یک تیغه اقدام به خراش دان سطح رویین آسفالت می‌کنند و برف‌ها را به جلو می‌رانند. اما همانطور که حتما متوجه شده‌اید انجام این‌کار تنها زمانی مسیر را کاملا از برف پاک می‌کند که سطح روسازی کاملا یک‌دست و یکنواخت باشند. در مقابل زمانی که در مسیر چاله‌هایی وجود داشته باشد که با برف پر شده باشند این چاله‌ها از برف خالی نخواهند شد و زمانی که شب فرا رسد به دلیل سرمای هوا یخ خواهند زد و تمامی مشکلاتی که در بند قبل گفته شد به وجود خواهد آمد.

برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

شماره تماس

پیج اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *