کاربرد عایق حرارتی

کاربرد عایق حرارتی برای لوله

در مقاله ی قبلی با عایق بندی حرارتی برای لوله کشی آشنا شدیم و مطالبی درباره این موضوع را باهم بررسی کردیم. در این مقاله میخواهیم دو کاربرد عایق حرارتی برای لوله را مورد بحث قرار دهیم. از اینکه ما را تا پایان این مبحث همراهی میکنید از شما ممنونیم.

  •  عایق حرارتی برای لوله : محافظت در برابر دمای شدید

در مواردی که لوله کشی در درجه حرارت بسیار پایین یا پایین کار می کند، در صورت تماس فیزیکی هر شخص با سطح لوله، احتمال آسیب دیدگی وجود دارد. آستانه درد انسان متفاوت است. از آنجا که دمای سطح عایق از دمای سطح لوله متفاوت است، به گونه ای که سطح عایق دارای درجه حرارت “شدید” نیست، می توان از عایق لوله برای ایجاد دمای لمس سطح به یک محدوده امن استفاده کرد.

از طریق این لینک میتوانید مطالب مرتبط با عایق حرارتی را مورد مطالعه قرار دهید تا اطلاعات شما در این زمینه افزایش یابد.

  •  عایق حرارتی برای لوله : کنترل سر و صدا

لوله کشی می تواند به عنوان یک مجرا برای سر و صدا از یک قسمت از ساختمان به قسمت دیگر ساختمان حرکت کند (نمونه ای معمولی از این را می توان با لوله کشی فاضلاب در داخل ساختمان مشاهده کرد). عایق صوتی می تواند از طریق انتقال دیواره لوله و انجام عملکرد جداسازی صوتی از هرجایی که لوله از طریق یک دیوار یا کف ثابت عبور می کند و هر جا که لوله از نظر مکانیکی ثابت شده باشد، از این انتقال صدا جلوگیری کند.

لوله کشی همچنین می تواند باعث ایجاد نویز مکانیکی شود. در چنین شرایطی، با استفاده از عایق صوتی با استفاده از یک مانع صوتی با چگالی بالا، می توان شکست صدا را از دیواره لوله حاصل کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

شماره تماس

پیج اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *